Sterowniki elektroniczne i automatyka

VL Team we współpracy z FPK FRANCISZEK CELKA zaprasza na profesjonalne szkolenia dotyczące automatyki i sterowania urządzeń, systemów oraz instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Sterowniki elektroniczne stosowane są w celu kontroli i regulacji różnego rodzaju procesów lub urządzeń. Wykorzystywane między innymi do utrzymania precyzji parametrów nastaw, zmaksymalizowania efektywności, bezpieczeństwa towaru, maszyn i urządzeń oraz oszczędności energii. Sterowniki elektroniczne stosowane w chłodnictwie i klimatyzacji znajdują zastosowanie w różnego typu aplikacjach, takich jak sterowanie agregatami chłodniczymi i zespołami sprężarkowymi, pracą mebli i komór chłodniczych i mroźniczych, regulacja przegrzania parowników i chłodnic, sterowanie cyklami odszraniania, regulacja ciśnień i temperatur pracy układów, sterowanie odzyskiem ciepła, systemami grzewczymi oraz w układach klimatyzacji i centralach wentylacyjnych. Dzięki nim można zoptymalizować działanie układów i instalacji, zwiększyć niezawodność i bezpieczeństwo oraz ułatwić i zoptymalizować ich użytkowanie.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie z zakresu sterowników elektronicznych wykorzystywanych w chłodnictwie i klimatyzacji dedykowane jest osobom zainteresowanym poszerzeniem wiedzy z obszaru automatyki i sterowania stosowanej obecnie w branży HVAC. Podczas kursu uczestnicy zdobędą kompleksową wiedzę na temat różnych rodzajów sterowników elektronicznych oraz ich zastosowania w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do instalatorów i serwisantów oraz do użytkowników i Operatorów, którzy zajmują się lub będą zajmowali:

– eksploatacją, obsługą lub nadzorem pracy układów i instalacji chłodniczych pracujących zarówno na syntetycznych jak i naturalnych czynnikach chłodniczych,

– montażem i instalacją,

– konserwacją, serwisem i naprawą urządzeń,

– nadzorem nad działaniem, optymalizacją pracy i zużyciem energii elektrycznej.

Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych specjalistów z branży HVAC, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny i praktyczne podejście do omawianych zagadnień.

Metodyka:

Szkolenia prowadzone są w formie wykładu, dyskusji oraz ćwiczeń praktycznych.

Podczas szkolenia omówione zostaną m.in. zasady działania sterowników elektronicznych, metody parametryzacji pracy oraz konfiguracji układów, obsługa interfejsu użytkownika i diagnostyka błędów. Uczestnicy nauczą się również jak efektywnie wykorzystać sterowniki elektroniczne do optymalizacji pracy systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych, co pozwoli im zwiększyć komfort użytkowników oraz obniżyć poziom zużyci energii.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą posiadali solidną wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności potrzebne do efektywnego zarządzania sterownikami elektronicznymi i optymalizacją pracy systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Program ramowy:

 • Sterowanie przegrzaniem parowników i chłodnic
 • Sterowanie pracą mebli i komór chłodniczych oraz mroźniczych
 • Sterowanie pracą agregatów chłodniczych i zespołów sprężarkowych
 • Sterowanie odzyskiem ciepła i ciśnieniem skraplania
 • Nastawy nocne, sterowanie cyklami odszraniania
 • Regulacja wydajności chłodniczej, parametryzacja i optymalizacja parametrów pracy
 • Zabezpieczenia przed przeciążeniem i uszkodzeniem
 • Diagnostyka alarmów i kody błędów
 • Dobre praktyki stosowania

Szkolenie obejmuje:

– intensywne szkolenie teoretyczne i praktyczne, materiały i pomoce dydaktyczne,

– certyfikat ukończenia szkolenia

– posiłki podczas zajęć szkoleniowych i przerwy kawowe

Harmonogram najbliższych szkoleń:

 •  7  –  8  maja 2024*, ul. Drzymały 30A, 63-940 Bojanowo k/Rawicza, – Szkolenie zrealizowane
 • Pozostałe terminy podamy wkrótce.

 * Zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu szkolenia

Wszystkich zainteresowanych zapisami i uzyskaniem szczegółowych informacji o szkoleniach prosimy o bezpośredni kontakt z:

e-mail:  contact@vlteam.eu , Tel.:  +48 666 599 510

lub

e-mail:   szkolenia@celka.eu , Tel.:  +48 519 188 254

Będzie nam miło udzielić Państwu stosownych informacji.

Zespół ds. automatyki i sterowania

 • VLTeam i FPK CELKA